Parapety

Parapet to ostateczne wykończenie okna, które oprócz wrażeń wizualnych ma także za zadanie izolować czy dobrze odprowadzać wodę. Możemy zaproponować Państwu wiele różnych rozwiązań tak materiałowych jak i kolorystycznych. Począwszy od zwykłych parapetów blaszanych, PCV, drewnopodobnych i drewnianych a kończąc na kamieniu naturalnym takim jak marmur czy granit.

Estetyka wykonania i fachowy montaż pozwolą na wieloletnie zadowolenie

PARAPETY ZEWNĘTRZNE

Parapety zewnętrzne stalowe

Przeznaczone do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium. Odporne na wilgoć, zaplamienie, niepalne, odporne na chemikalia i środki czystości stosowane w domu. Dobrze zamontowane chronią elewację budynków i odprowadzają wodę. Estetyczne i trwałe (odporne na wpływ warunków atmosferycznych). Dobra jakość w przystępnej cenie.

Parapety zewnętrzne aluminiowe tłoczone

Przeznaczone do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium. Dwie techniki wykonania – tłoczone lub zimno gięte. Estetyczne i trwałe (bardzo odporne na wpływ warunków atmosferycznych). Prawidłowo zamontowane dobrze chronią elewację budynków i odprowadzają wodę. Odporne na wilgoć, zaplamienie, niepalne, odporne na chemikalia i środki czystości stosowane w domu.

PARAPETY WEWNĘTRZNE

Parapety wewnętrzne z postformingu

Zbudowane z płyty wiórowej pokrytej w technice postformingu laminatem HPL, dzięki laminatowi HPL odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych, maksymalna długość 4100 mm dla parapetów matowych i 3040 mm dla parapetów z połyskiem, montować za pomocą klejów montażowych – polecamy zastosowanie znajdującego się w nasze ofercie kleju montażowego Pietrucha KMP 200ML, lekkie zabrudzenia można usuwać za pomocą wilgotnej szmatki, mocniejsze za pomocą spirytusu lub rozpuszczalnika organicznego (acetonu), na boki parapetu po przycięciu na żądany wymiar należy nakleić zakończenia uniwersalne ZWP 420 należy zwrócić uwagę, że w przypadku zarysowania na laminacie z połyskiem rysy są bardziej widoczne niż na laminacie matowym, dlatego też należy unikać montażu parapetów z połyskiem w miejscach narażonych na silne ścieranie.

Parapety wewnętrzne renowacyjne z PVC – nakładka

Profil wykonany z wysoko udarowego polichlorku winylu, laminowany wysokiej jakości okleinami PVC i laminatami CPL, zabezpieczony do transportu i montażu folią ochronną. Przeznaczony do montażu na starych parapetach betonowych, lastrykowych, drewnianych itp. Po zamontowaniu za pomocą kleju montażowego Pietrucha tworzy ze starym parapetem spójną całość nadając mu nowy estetyczny wygląd. Szeroka paleta kolorów umożliwi dobranie odpowiedniego dekoru do Państwa potrzeb. Największy wybór szerokości, dowolna długość, wykończenia boczne w kolorze parapetu oraz specjalnie ukształtowany nosek maskujący to cechy, które czynią nasz produkt wyjątkowym.

Parapety wewnętrzne komorowe z PVC

Przeznaczony do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium, Dzięki najszerszej na rynku palecie oklein doskonale komponuje się ze wszystkimi rodzajami i kolorami okien. Rdzeń wykonany z wysoko udarowego polichlorku winylu, laminowany wysokiej jakości okleinami PVC i laminatami CPL, zabezpieczony do transportu i montażu folią ochronną. Szeroka paleta kolorów umożliwi dobranie odpowiedniego dekoru do każdego wnętrza. Największy wybór kolorów i szerokości, dowolna długość, wykończenia boczne w kolorze parapetu oraz wysoka jakość poparta wieloletnim doświadczeniem w produkcji wyrobów z PVC to cechy, które czynią nasz produkt wyjątkowym.

Parapety wewnętrzne z konglomeratu marmurowego

Bardzo estetyczne, poprawiają wygląd każdego wnętrza. Przeznaczony do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium. Konglomerat jest materiałem składającym się z wyselekcjonowanych łupków z kamienia naturalnego stanowiącego 95% masy oraz żywicy poliestrowej w charakterze spoiwa. Ze względu na różnice w strukturze materiału konglomeraty drobnoziarniste w stosunku do gruboziarnistych mają trzykrotnie mniejszą nasiąkliwość (absorpcję wody), dwukrotnie większą wytrzymałość na zginanie, o ok. 30% większą wytrzymałość na ściskanie.

Parapety wewnętrzne z kamienia naturalnego i granitu

Bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Bardzo estetyczne, poprawiają wygląd każdego wnętrza. Przeznaczony do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium. Granity mają mało porów i są odporne na ścieranie. Ze względu na swoje właściwości granit jest bardzo dobrym materiałem na parapety oraz wszelkiego rodzaju okładziny zewnętrzne..